PrindiStruktuur

EsilehtTootedLIIKLUSKORRALDUSVAHENDID Jalakäijahelkurid

Jalakäijahelkurid

On teada, et autojuht märkab ilma helkurita pimeduses liikuvat jalakäijat alles umbes 20 - 30 meetri kauguselt. Samas on helkuriga varustatud jalakäija autojuhile nähtav pooltuledega sõites umbes 150 meetri- ja täistuledega sõites juba umbes 300 meetri kauguselt.

Vastavalt Eesti Vabariigis kehtivale seadusele on jalakäija kohustatud:

  • Asulateel, v.a. teel, kus sõidukite suurimaks kiiruseks on kehtestatud 20 km/h, peab jalakäija liikuma kõnniteel, selle puudumisel teepeenral või lubatud korras ka jalgrattateel. Nimetatud kohtade puudumisel või käimiseks sobimatuse korral võib käia sõiduteel ainult selle serva lähedal, takistamata sõidukeid.
  • Kahesuunalisel asulavälisel teel peab jalakäija liikuma ainult vasakul pool mööda teepeenart, viimase puudumisel või käimiseks sobimatuse korral aga sõidutee vasaku serva lähedal, takistamata sõidukeid, kusjuures halva nähtavuse korral või pimeda ajal kõnniteeta ja valgustamata teel liikudes peab jalakäija kasutama süüdatud laternat või HELKURIT

    OÜ Mälberg müüb prismahelkureid, mis vastavad kõigile turva- ja ohutusnõuetele.
    Pakutav helkurite kuju- ja värvivalik on lai: lumehelves, ristkülik, nelisüda, kass, karu, dinosaurus, öökull jne. Värvid: valged, helerohelised, punased.


Kodulehe valmistamine, kodulehe tegemine - Art Media